Ankara Petek Temizleme


Ankara Petek Temizleme
2020-09-26

Ankara Petek Temizleme

Kombi kullanımında sorun yaşamamak ve uzun süre kullanmak isteyen tüketicilerin ilk dikkat edeceği nokta kombiler ile birlikte çalışan petek sistemlerinin temizliğidir. Yıllarca temizlenmemiş petekler yüzünden kombilerde daha çok sorun yaşanmakta ve kullanım ömrü daha az olmaktadır. Kombi bakımlarınızı yaptırırken petek ve radyatörlerinizin temizliğinden emin olunuz. Peteklerinizi 5 senede bir temizletmeniz size büyük bir tasarruf olarak geri döner. Arayın kombi petek temizliği ve bakımında yardımcı olalım.

Petek Temizleme Nedir ?
 
Peteklerin her zaman için tam verimle çalışabilmesini sağlayan, düzenli periyotlarla yapılması gereken uygulamalardır. Petek temizliği profesyonel petek temizleme araçları ile yapılmalıdır. Bu özel temizleme aracı olmadan kullanıcılar petek temizliğini gerçekleştiremezler. Kullanıcılar kendi imkanları ile sadece peteklerin havasını alarak peteklerin içinde oluşan havayı temizleyebilirler. Peteklerin düzenli periyotlarla temizlenip bakımının yapılmasının yanında, eğer petekler ısıtmayı eşit olarak gerçekleştiremiyorsa ve temizlik ihtiyacı duyulursa, petek temizliği için profesyonel firmalara başvurulmalıdır. Petek temizleme işlemi 2 çeşit olmak üzere özel bir ilaç ile makine ve yüksek basınçlı makineler ile ile gerçekleştirilir. Bu temizlik işlemi, petekleri kombi veya kaloriferden ayırmadan ve çalışır konumdayken yapılır. Petek temizleme makinesi aynı zamanda, radyatör temizliği ve yerden ısıtma tesisat temizliğinde de kullanılır
 
Petek temizleme zamanının geldiği şu belirtilerden anlaşılır ?
 
  • Radyatörlere eşit miktarda ısı gitmiyorsa,
  • Derece yükseltilmesine rağmen ortam ısınmıyor ise,
  • Ağır hava şartlarında su kombinin içinde donuyor ise
  • Yüksek fatura ödeyip az verim alıyor ise Temizlik döneminin geldiği anlaşılır 

 
– Soğuk kış aylarında sıkıntı yaşamamak için yılda 1 defa Mutlaka Kombi ve Peteklerinizin temizlik ve bakımlarını  yaptırınız.
Sayfamızı Paylaşın
Etiketler: kaçak tespit