Lavabo Tıkanıklığı Açma


Lavabo Tıkanıklığı Açma
2020-10-08

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanmış lavabolar son derecede kişilerin kabusu olan bir durumdur. Bu tıkanıklıkları gidermek adına birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Lavaboların tıkanıklık durumları ve imkanlara göre ve yöntemlerden en uygun olanı kullanılarak tıkanmış can sıkıcı olan lavabolar açılabilmektedirler. Kişiler tıkanıklığın durumuna göre en uygun olan lavabo tıkanıklığı açma teknikleri ile tıkanmış olan lavaboları açarak sorunlarını giderebilmektedirler.

Özellikle de evlerde meydana gelen lavabo tıkanıklıkları için kişiler kimyasal maddeleri sağlıkları açısından kullanmayı istememektedirler. Bu noktada kişiler daha pratik ve daha sağlığa zararsız olan yöntemleri tercih ederek sorunlarını son derecede rahat olan bir biçimde giderebilmektedirler. Bu noktada kişiler bahsedeceğim altı farklı yöntemden kendilerine ve sorunlarına en uygun olan tekniği tercih edebilmektedirler. Açıklamalarımın sayesinde basit ama etkili bir biçimde sorunlarını giderebilmektedirler. Lavabo tıkanıklıklarını gidermek adına şu yöntemler kullanılabilmektedir:

  • Elbise askısı kullanmak
  • Lavabo açma teli kullanmak
  • Basınçlı su yardımı ile lavabo açmak
  • Sirke ve karbonat yöntemiyle lavabo tıkanıklığı gidermek
  • Lavabo açan tesisatçı çağırmak
  • Pompalama ile lavabo tıkanıklığı gidermek

Elbise Askısı Kullanarak Lavabo Tıkanıklığı Gidermek

Zaman içerisinde ve bazı durumların sonucunda lavabolarda biriken maddeler tıkanıklıklara sebebiyet verebilmektedir. Bu durumlar karşısında elbise askısı ile lavabo açmak isteyen kişilerin askı tercihlerini kesinlikle metal askılardan yana yapmaları gerekmektedir. Bunun için kişilerin öncelikli olarak metal askıdaki düğüm yerlerini açmaları gerekmektedir. Düğüm yerleri açtıktan sonra uç kısımdan lavabo deliğine demir askının gönderilmesi gerekmektedir. Bu sayede biriken maddeler daha da geriye giderek dağılabilmekte ve bu sayede de tıkanıklık sorunu giderilebilmektedir. Bu işlemler en çok da klozet tıkanmaları gibi yaşanan durumlarda oldukça etkili olan bir yöntem olmaktadır. Bu basit yöntem kişilerin son derecede işlerine yarayarak sorunlarından kurtulmalarına neden olabilmektedir.

Lavabo Açma Teli Kullanarak Tıkanıklık Gidermek

Tıkanan lavaboları açmak adına özel teller üretilmektedir. Fiyatları 20 ila 50 TL arasında değişen bu kıvrımlı teller ile de son derecede patik bir şekilde lavabolarda meydana gelen tıkanıklıklar giderilebilmektedir. Bu teller nalburdan oldukça kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Birçok tesisatçı da bu teli kullanarak lavabolarda meydana gelen tıkanıklık sorunlarını giderebilmektedirler. Temin edilen bu teli kişiler lavabo deliğine yavaşça teli göndermelidirler. Özellikle de lavabonun kıvrımlı yerlerinde zorlanmaların yaşanması mümkün bir durum olmaktadır. Bu aşamada kişilerin sabırla lavabolarda meydana gelen tıkanıklık sorunlarını çözmek adına sabırlı olmaları gerekmektedir. Lavabo tıkanıklığı açmak için bu yöntemi tercih eden kişiler tıkanıklık sorununun en çok da kıvrımlı dönüş yerlerinde olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Kıvrımlı telin bu kısımları kıvrımlı bölgelere geldiğinde hareket ettirmesi biraz zaman ve emek istese de pratik bir şekilde lavabolarda meydana gelen tıkanıklıkları gidermek adına etkili bir yöntem olmaktadır.

Basınçlı Su Yardımıyla Lavabo Tıkanıklığı Açmak

Lavabolarda meydana gelen tıkanıklıkları açmak konusunda en etkili olan yöntemlerden bir tanesi de basınçlı suyla lavabo açmak olmaktadır. En zahmetli yollardan bir tanesi olması da kesinlikle bu konuda bilinmesi gereken durumlar arasında yer almaktadır. Bu şekilde lavabolarda meydana gelen tıkanıklıkları gidermek isteyen kişilerin ilk olarak en az beş metre uzunluğunda bir bahçe hortumu temin etmeleri gerekmektedir. Hortumun bir ucu boşta kalmalı ve bir diğer ucunun da çamaşır makinesi musluğuna takılması gerekmektedir. Daha sonrasında ise boşta bırakılan ucun lavabo deliğine gönderilmesi gerekmektedir. Bu noktada hortumun mümkün olduğunca derinlere gönderilmesi işi çok daha kolaylaştırmakta ve yöntemi daha da etkili bir hale getirmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra lavabo deliğine gönderilen ucun etrafı bez gibi bir şeyle iyice sarılmalı ve basınç yapan suyun geri bu delikten çıkması engellenmelidir. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra ise musluktan su akıtılması sağlanarak iki el yardımıyla akan suyun lavabo deliğinden çıkması engellenmelidir. Bu basınç sayesinde lavabolarda meydan gelen hemen her tıkanıklık son derecede etkili bir şekilde giderilmektedir. Özellikle de açması zor ve güç olan lavabo tıkanıklıklarında bu yöntemin tercih edilmesi etkili bir yöntem olarak görülmektedir.

Sirke Ve Karbonat Yöntemiyle Lavabo Tıkanıklığı Giderme

Açılması kolay ve basit lavabo tıkanıklıklarını gidermek adına son derecede basit bir yöntem kullanmak isteyen kişiler kesinlikle bu yöntemi tercih edebilmektedirler. Lavabo açma yöntemleri arasında en basit yollardan bir tanesi de bu olmaktadır. Ancak bu yöntem tabi ki de basit olan tıkanıklıkları gidermek adına etkili olabilecek bir yöntem olmaktadır. Basit tıkanıklıklar için bu yöntemi kullanmak isteyen kişilerin bulundukları ortamı havalandırmaları gerekmektedir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de bu işlemleri yapacak olan kişilerin kesinlikle bu işlemler sırasında eldiven takmış olması gerektiğidir. Daha sonra kişilerin bir su bardağı kadar karbonatı tıkalı olan lavabo deliğine göndermeleri gerekmektedir. Hemen ardından ise aynı miktarda olan beyaz sirkenin de tıkalı lavabo deliğine gönderilmesi gerekmektedir. Oldukça kısa bir zaman içerinde lavabo deliğine gönderilen bu iki madde aralarında kimyasal bir tepkime başlatmaktadırlar. Sesler geldiği tam bu anda kişilerin bir çay demliği kadar olan kaynar suyu da lavabo deliğine göndermeleri gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin hemen ardından pompa ile de lavabo deliği açılmaya çalışıldığında olduğundan daha etkili bir yöntem olmaktadır. Ancak yine de bu yöntem yalnızca basit lavabo tıkanıklığı sorunları için etkili bir yöntem olabilmektedir. Zor tıkanıklıklar için kesinlikle bu işlemler başarısız kalmaktadır.

Pompalama İle Lavabo Tıkanıklığı Açmak

Herkesin kullandığı basit bir yöntem olan pompa ile lavabo açmak oldukça basit bir uygulama olmaktadır. Kişiler basit tıkanmaları sonucunda sorunlarını gidermek adına bu yöntemi kullanarak tıkanıklığı açabilmektedirler. Bunun için kişilerin sağlam bir pompayı lavabo deliğine iyi bir şekilde yerleştirmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında ise pompanın kenar kısımlarında boşlukların kalmayacağı şekilde bastırılarak tıkanıklığın olduğu yere basınç yapılması gerekmektedir. Deliğe verilen bu basınç sayesinde lavaboda meydana gelen tıkanıklık giderilebilmektedir. Böylelikle de tıkanıklık açılarak kişiler sorunlarından kurtulabilmektedirler.

Lavabo Açan Tesisatçı Çağırarak Lavabo Tıkanıklığı Gidermek

5 yıl gibi aralıklar ile lavabolardaki atık su borularında temizliği yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile hem lavabolarda meydana gelen kötü kokular giderilmekte hem de bir diğer yandan mikroplar giderilmektedir. Çünkü atık su borularında zaman içerisinde yağ ve tortu gibi maddelerin de birikmesi atık suların gidişini engelleyebilmektedir. Bu sebepten dolayı da lavabolarda tıkanıklık durumları meydana gelmektedir. Ayrıca bu durumların sonucunda giderden su taşması gibi sorunlar da meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumların karşısında kişilerin yapabilecekleri bir müdahale olmadığından dolayı lavabo açan servis çağırarak uzman kişilerden yardım almaları gerekmektedir. Bu noktada bizleri aradığınızda eviniz kirlenmeden ve ortalık batmadan önce son derecede kısa bir süre içerisinde sizlerin sorunlarını gidererek evinizin berbat bir hale gelmesini engelleyebiliriz.

Lavabo Tıkanıklıkları Giderilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavaboların tıkanması durumunda kişiler ilk olarak atık suların eskisinden daha yavaş bir şekilde lavabodan gittiğini görmektedirler. Bu noktada meydana gelen tıkanıklıkların erkenden fark edilmesi gerekli olan müdahalelerin de daha tedbirli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine neden olmaktadır. Aksi halde zamanında farkına varılmayan tıkanıklıklar ve tıkanıklık açmak adına yapılan yanlış işlemler atık suların zaman içerisinde lavabodan hiç gitmemesine neden olmaktadır. Lavabo tıkanıklıkları sonucunda pis ve atık olan sular geç fark edilmesi ve yapılan yanlış işlemlerin sonucunda lavabo deliğinden de geri çıkabilmektedir.  Meydana gelen tıkanıklıklar mutfak lavabolarında meydana geldiğinde bu sorun bulaşık makinelerinin meydana getirdiği kalıntılar sonucunda oluşabilmektedir. Ayrıca lavabolar eski olduklarında da bu sorun zaman içerisinde suların kirecinden meydana gelen tıkanmalardan dolayı kaynaklanabilmektedir. Yine bazı tıkanıklıklar için etkili olan bir yöntem olarak lavabo açıcı ile tıkanıklık açmak da yanlış uygulandığında daha kötü sorunalar neden olabilmektedir. Bu yöntem doğru sorunda kullanılmadığı takdirde lavabolarda bulunan contalar aşınabilmektedir. Bu durumun sonucunda da daha büyük problemler gündeme gelebilmektedir.

Dikkat edilmesi gerekilen konulara değinilecek olunursa eğer lavabo tıkanıklıklarını açmak konusunda ilk dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle iş güvenliği durumu olmaktadır. Özellikle de lavabo açıcılar ile giderilmek istenilen lavabolar için özenli bir şekilde dikkatli olunmalıdır. Çünkü bu lavabo açıcı maddelerin içerisinde birçok ağır kimyasal madde yer almaktadır. Bu kimyasal maddeler insan sağlığı açısından birer tehdit unsuru olduğundan dolayı bu yöntemler ile lavabo açmak isteyen kişilerin iş güvenliğine son derecede dikkat etmeleri son derecede önemli bir durum olmaktadır. Ayrıca lavabolar her ne kadar uygun yöntemler ile açılsa bile yeniden tıkanma ihtimali her zaman için söz konusu olan bir durumdur. Bu noktada lavaboları kullanan kişilerin oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Lavabolara birikinti ve tıkanıklık yapabilecek maddelerin ve atık suların gönderilmemesine dikkat edilmesi halinde tıkanıklık olması da engellenebilmektedir.

Lavabo tıkanıklığı Gideren Firmalar

Lavabo tıkanıklığı durumunda kişilerin uyguladıkları yöntemler işe yaramamışsa eğer bizler makine yardımıyla lavabo tıkanıklığı açan firma olarak sorunu son derecede etkili ve sorunsuz bir şekilde gideriyoruz. Böylelikle de yetersiz kalan lavabo açma yöntemlerinin yanında son derecede etkili ve kesin olan bir çözümle sizlerin sorununu gidererek rahat bir nefes almanıza da neden oluyoruz. İşlemler sırasında son derecede profesyonel yöntemler ile çalışma standartlarına uygun olan bir şekilde sizlerin tıkalı lavabo sorunlarını etkili bir şekilde sonlandırıyoruz. Tıkanan lavaboları açma konusunda son derecede disiplinli ve planlı olan çalışmalarımız sayesinde uzman kadromuz ile son derecede etkili bir şekilde tıkanan lavabolardaki sorunları gideriyoruz.

Meydana gelen tıkanıklıklarda en uygun olan lavabo açma ekipmanları ile sorunları en uygun yöntemler ile gideriyoruz. Noktasal olarak lavabolarda meydana gelen sorunları görüntüleme kameraları ile kolay bir şekilde tespit ederek soruna en uygun olan şekilde yöntemler ile sorunları gideriyoruz. Son derecede etkili çözümlere sahip olan ve oldukça da deneyimli bir firma olarak yaşadığınız lavabo tıkanıklıklarında bizleri arayabilirsiniz. Bizleri aradığınızda bizler en kısa süre içerisinde sizlerin sorunlarınıza çözüm getirerek tıkalı lavabo sorunlarınızdan kurtulmanıza neden oluyoruz. Ayrıca bizler tıkanıklık olmasa bile tıkanıklık yaşanmaması adına kirlenen lavabo gider borusu temizleme hizmetlerini de veriyoruz. Bu sayede de erken tedbir almanıza neden olarak lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya kalmamanıza da neden oluyoruz. Son derecede etkili ve kesin olan yöntemlerimiz ile sizlere en iyi hizmetleri vererek büyük bir sorun olan tıkanıklıkları kesin bir şekilde açarak sorunlarınızı da çözüyoruz. En etkili şekilde tıkalı olan lavabo sorunlarınızı gidermek istediğinizde bizleri arayarak en etkili hizmetleri bizlerden kolaylıkla alabilirsiniz.

 

 

Sayfamızı Paylaşın