Su Kaçağı Varken Nelerden Uzak Durmak Gerekir?


Su Kaçağı Varken Nelerden Uzak Durmak Gerekir?
2020-10-08

Su Kaçağı Varken Nelerden Uzak Durmak Gerekir?

Su kaçağı olan kişiler bu kaçağı tespit ettikten sonra bazı önlemlere uymalıdır. Mutlaka tesisatçı çağırılması gerekir fakat tesisatçının gün içerisinde çağrılamayacağı ya da biraz daha geç geleceği durumlarda tesisat sahiplerinin bilmesi ve özenle uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uymak tesisat sahibini korumak için son derece önemli olacaktır.
Su kaçağı varken kişiler tesisatı tek başlarına sökmemeli ve buna bağlı olarak tesisatı kendi imkanları ile tek başlarına tamir etmeye çalışmamalıdır. Bu bahsedildiği gibi daha büyük zaman kayıplarını ve maddi eksileri beraberinde getirecektir.
Su kaçağı varken ilgili tesisat deneme amacı ile bile olsa kullanılmamalıdır. Bu var olan kaçağın büyümesine ya da birden fazla yerde birden fazla kaçak oluşmasına neden olabilir. Bir süre artık o tesisata bağlı olan hiçbir şey kullanılmamalıdır. İşler diğer yerlerden halledilmeye çalışılmalıdır.
Su kaçağı olduğunu düşünen kişiler bu giderlere farklı materyaller sokmamalı veya oradan farklı materyalleri çıkarmaya çalışmamalıdır. Bu, kişilerin yanlış bir yol izlemesine sebep olabileceği gibi tesisatı da giderek bozacaktır. O nedenle su kaçağı tespiti için en iyisi usta çağırmak olacaktır.

Sayfamızı Paylaşın
Etiketler: