Lavabo Tıkalıysa Nasıl Açılır?


Lavabo Tıkalıysa Nasıl Açılır?
2020-09-28

Lavabo Tıkalıysa Nasıl Açılır?

Ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullandığımız lavabolarda yaşanan sorunların başında tıkanıklıklar geliyor. Mutfak, banyo ve tuvaletlerde daha sık rastladığımız lavabolar, bilinçsiz atıklar ve düzensiz yapılan temizlik neticesinde tıkanabilir. Yağlar, yemek ve su kalıntılarının zamanlar oluşturduğu tabakalar, giderlerinizde ciddi tıkanıklıklara neden olabilir.

  1. Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkalıysa nasıl açılır; Tıkanan lavaboların açılması ilgili birçok bilgi yer alıyor. Bunların başında kimyasal açıcılar geliyor. Oldukça yoğun asit oranına sahip bu kimyasallar, geçici etki sağlayabilir. Fakat sık kullanılması halinde tesisatınızda ciddi hasarlara sebep olacaktır. Bütün bunların dışında lavabo açmak için kullanılan bir başka yöntem ise sirke ve karbonat. Bu iki karışımı sıklıkla ve rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  1. Sirke ve Tuz

Lavabo tıkalıysa nasıl açılır sorusuna bir cevap da doğal ürünlerden geliyor. Sirke ve tuz karışımının lavabolarda etkisi büyük. Bu doğal ürünleri kullanarak lavabolarda meydana gelen tıkanıklığı kısa sürede gidermeniz mümkün. Sıkıntının devam etmesi durumunda tesisat firmalarıyla görüşüp profesyonel yardım alabilirsiniz.

  1. Pompa Yöntemi

Eski anne yöntemleri arasında bulunsa da oldukça etkili bir açma formülü olan pompa, günümüzde profesyonel tesisatçılar tarafından da kullanılmaktadır. Tıkanan lavabolarınızda oldukça etkilidir. Pompa yöntemi ile açmaya çalışacağınız lavabolarınızın tesisatı da hiçbir zarar görmeyecektir.

  1. Kanal Açma Makinesi

Her türlü durumu denemenize rağmen lavabodaki sıkıntıyı gideremediyseniz, bilirkişiden destek alma zamanı geldi demektir. Bu durumda 7/24 saat hizmet veren tesisat yetkilileri, sorunlarınızı gidermek adına yardımcı olacaktır. İlk etapta kanal açma makinesi kullanan tesisatçılar, hem giderinizin daha iki işle görmesine hem de tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olacaktır.

  1. Kalıntılara Dikkat

Bu tarz sıkıntıların yaşanmaması için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor. Yemek ve çay kalıntılarını lavabo içlerine dökmemeliyiz. Banyo giderlerinde oluşabilecek saç ve kıl kalıntılarını temizlik aşamasında çıkarmalıyız. Tıkanıklığa sebep olabilecek cisimleri lavabo içlerine boşaltmakta fayda var.

  1. Kimyasallardan Uzak Durun

Lavabo tıkalıysa nasıl açılır diye düşünenler, bu konuda profesyonel yardım alabilir. Kısa sürede halledilen sorun size hem zaman kazandıracak hem de tesisatınızın ömrünü uzatacaktır. Bilinçsizce kullanılan kimyasal ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak kalmalısınız.

 

Sayfamızı Paylaşın
Etiketler: lavabo açma