Tıkanıklık Açma


Tıkanıklık Açma
2020-10-08

Tıkanıklık Açma

Evlerin ya da binaların belirli yerlerinde tıkanıklıkların olması söz konusu olabilir. Bunlar hem banyo giderlerinde hem de mutfak giderlerinde olabilir. Mutfak lavabolarına atılan yemek kalıntıları ya da bunların yağları tıkanmalara neden olabileceği gibi banyo lavabolarına atılan saçların ya da sabun kalıntılarının da neden olması dikkatleri çeker. Tuvaletlere atılan kağıt atıkları ya da yanlış döşeme durumlarının olması insanların bu sorunlar ile karşı karşıya gelmelerine neden olacaktır. Bu süreç içerisinde insanlar her ne kadar evlerinde daha çok pompalama ya da vakumlama gibi geçici olan yöntemleri tercih ediyor olsa bile sorunların ileri boyutlara gitmesine engel olmak için kalıcı olan yöntemlerin denenmesi gerekir. Aksi halde sorunlar daha da büyür ve ileri boyutlara gider ise maddi yönü daha çok olan sorunlara neden olması dikkatleri çekebilir. Borulara zarar vermesi ya da farklı durumların olmasının söz konusu olması dikkatleri çekebilir. Artık bu durumlar için gelişen teknolojinin tercih edilmesi tıkalı boru açma işlemleri kırmadan ya da hasar vermeden yapılmaktadır.

Bu süreç içerisinde tamir edilecek yerin durumuna göre kameralı ya da kamerasız olan cihazlar ile hasar tespiti yapılması sağlanır. Pimaş borulara zarar vermeden tıkanıklık giderilmesi için bu cihazların olması gereklidir. Kameralı yapıda olan sistemler daha çok tıkanıklık olmasının nedenlerini görüntülemek ve noktasal olarak yerini bulmak içi tercih edilir. Zahmetsiz bir şekilde sorunun ana kısımları bulunacaktır. Tıkanıklık giderilmesinin ardından kamera ile durumların gözlenmesi ve döşeme hataları var ise tespit edilir ve durum ortadan kaldırılır. Bu sayede tıkanıklık için olan durumlar tekrar yaşanması söz konusu olmadan ortadan kaldırılmış da olur.

Ara sıra da olsa lavabolar içerisinde ya da diğer yerlerde tıkanmalar olabilir. Bu durumları sadece geçici olan durumlar ile geçiştirmek yerine kesin olan yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Eğer gerekli olan yardım alınır ise ilerleyen süreç içerisinde tekrar ek masraf olmasına da engel olacaktır. Bu süreçlerde en uygun olan yöntemleri maliyetleri en düşük olarak sunuyor olmaları sizlerin ek masraftan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Eğer sizler bu noktada sorun yaşıyor iseniz sadece uygun olan zaman dilimleri için bir telefon etmeniz yeterli olacaktır. Uygun olan ekip tam zamanlı olarak gelecek ve sorunların neyden kaynaklı olduğunu yanlarında yer alan ekipmanlar ile kırmadan ya da hasar vermeden bularak sizleri hızlı bir şekilde sonuca ulaştıracaklardır.

Tıkanıklık Açma Sırasında Verilen Hizmetler

  • Lavabo borusu açma;

Lavabo borusu kısımlarında kırma ya da dökme gibi durumlara gerek kalmadan tıkanıklık açma hizmeti verilir. Bu sizlerin tıkanma sorunları hem lavabolarda yer alan borularda meydana gelebilir. Suyun gidişlerinde rahatlatma olması adına yıkama durumları sayesinde uzun ömürlü bir çalışma adımları gerçekleşir.

  • Tuvalet borusu açma;

Genellik ile daha çok yatay tuvalet borularında gerçekleşen tıkanmaları gibi durumlarda daralma olan noktalara gönderilme işlemleri daha çok robot sayesinde genişletilerek yapılmaktadır. Tuvalet içerisinde kaçması meydana gelen maddeleri ileri yönde iten bir mekanizma sayesinde kanalizasyona gönderilme de sağlanır.

  • Boru tıkanıklığı açma;

Kameralı cihazlar sayesinde boru tıkanıklıkları yaşanması söz konusu olan evlerde açma işlemleri gerçekleştirilmesinin ardından görüntüleme yapılır. Bu da inşaat hatalarının araştırılmasına yardımcı olur. Müşterilere sorunun neden kaynaklı olduğunun bilgisi de verilmekte.

  • Tıkalı Banyo Borusu Açma;

İlk olarak banyo gider boruları açılır. Bunun ardından ileri doğru gönderilen bir makine yardımı sayesinde tesisat problemleri ortaya çıkması ile devam eder. Banyolarda yer alan duş ya da yer gibi giderleri su çekişi ağırlaşan boru kısımlarında temizlik hizmetleri de sunarak suyun normal hız ile ilerlemesine etki eder.

  • Tıkalı Klozet Borusu Açma;

Klozet içerisine kaçırılan katı yabancı cisimleri çok rahat bir şekilde çıkarabiliyoruz. Tıkalı klozet borusu ortalama otuz dakikalık kadar sürecek bir işlem ile açarak içeride bulunan ıslak mendil ya da kağıtların yok edilmesini sağlıyoruz.

  • Tıkalı Kanalizasyon Borusu Açma;

Kanalizasyon borusu tıkanıklığı gibi durumlar olur ise işlerde, ev ya da iş yeri gibi durumların fark etmesi söz konusu olmaz. Bu süreç içerisinde günün her saatinde arama yaparak da gerekli olan hizmetleri alabilirsiniz. Kanalizasyon borularında yaşanan çökme ya da kırılma şikayeti durumların her birini uzman olan tesisat için gerekli olan kadromuz sayesinde alabilirsiniz.

  • Mutfak Borusu Tıkanıklığı Açma;

Daha çok yemek kalıntıları ya da yemek yağlarının borularda birikmesi sonucu suyun gidişine engel olmasına neden olmaktadır. Bunlar için daha çok parçalama işlemleri kullanarak sizler için hizmet sunarak yardımcı oluyoruz.

  • Bahçe Gider Borusu Açma;

Daha çok yağmur sularını tahliye etme için bahçe giderleri tercih edilir. Buralarda yer alan uzun metrajlı yapıda olan tıkanıklıkları açma robotları kullanıyoruz. Bahçe borularını tıkamaya neden olan kum ya da yaprak gibi her ne var ise tıkanan maddeleri basınçlı su sayesinde tahliye ederiz.

  • Tıkalı Kanal Borusu Açma;

Rothenger R600 makinesi kullanarak binalarda yer alan kanal borularındaki tıkanıklık olan suyun geri taşımlarını engellenir. Atık suların genelinin geçmekte olduğu kanal borularının yeniden eski haline dönmesi de sağlanır.

  • Çamaşır Makinesi Borusu Açma;

Evlerinizde sizler de hiç yorulmadan bizleri tercih ederek evlerde meydana gelen çamaşır makinesi borularındaki tıkanıklıkları açarak gerekli olan yardımları sunuyoruz.

Tıkanıklık Borusu Nasıl Açılır?

Aslında tıkanık borusu açmak için kullanılan birçok farklı yardımcı eleman ve yöntem yer alır. Bu daha çok nerede ya da neyden kaynaklı olarak meydana gelmesi ile alakalı olan bir durumdur. Biz bu noktada her an sizlerin yanlarında yer almayı tercih ediyoruz. Kırma ya da hasar verme gibi bir durum olması söz konusu olmadan sizlerin nerede bir sorununuz var ise ona uygun olan çözüm yolları ile yer alıyoruz.

Tıkalı olan borular için ilk olarak robotlara bağlı olan çelik yaylar yardımı ile işlemler denenir. Herhangi bir açık olan giderin ağız kısmından bu tel gönderilir. Hasar ya da tıkanma nerede ise oraya gelene kadar bu cihaz sağa sola döndürme hareketleri ile gönderilmeye devam eder. Dönerek ilerlemeye devam eden bu tel tıkanıklık olan yere gelince durur. Uç kısmında yer alan kamera sayesinde tıkanıklık nedeni tespit edilir. Buranın açılması sağlandıktan sonra aynı sorun tekrar meydana gelmesin diye kamera ile kontrol edilir. Eğer sorun oluşması söz konusu olur ise tekrar uygun olan çözüm yolu tercih edilir. Bunun ile ilerleyen süreçler içerisinde de bir sorun olmasın diye tekrar aynı durum için çözüm yolları uygulanır. Hem kalıcı hasarlar olması söz konusu olmaz hem de ilerleyen süreçlerde sizlerin tekrar aynı durumlar ile karşılaşmanıza engel olur. En hızlı ve kaliteli işlemleri uygun fiyatlar ile alır iken bu sorunları yaşamamak adına sizler de uzman olan ekip ile devam etmeyi tercih edin. Ardından zaten en kaliteli ve iyi olan zaman dilimleri sizler için sunulmuş olacaktır.

 

Sayfamızı Paylaşın
Etiketler: boru açma