Kırma Dökme Olmadan Su Kaçağı Tespit


Kırma Dökme Olmadan Su Kaçağı Tespit
2020-10-08

Kırma Dökme Olmadan Su Kaçağı Tespit

Su kaçağı, gider borularından döktüğümüz temiz ya da pis suların tahliyesi sırasında, çatlak ya da kırık bölgelerden sızmasıyla oluşur. Duvarlar ve tavandan su sızmaya başlar, nem ve kararmalar başlar, çoğu zaman rutubet ve kötü kokuyla karşı karşıya kalırız.

Eskiden oldukça zahmetli ve maliyetli olan su kaçağı tespiti, gelişen teknolojiler ve cihazlar sayesinde noktasal olarak yapılabilmekte ve kırma dökme olmadan su kaçağı tespit edilerek, çözüme kavuşmaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı, ülkemizde özellikle son yıllarda artan ancak gelişen teknolojiler sayesinde kısa süreler içerisinde çözüme kavuşabilen bir sorun haline gelmiştir. Yakın zamana kadar su kaçağının tespiti oldukça zor ve uğraştırıcı bir süreçti. Genellikle bu süreç alt komşumuzun uyarmasıyla ortaya çıkar, su faturalarındaki artış ile anlaşılır, tesisatçı çağırıldıktan sonra ise uzun ve yorucu bir tespit ve tamirat süreci yaşanırdı. Yaşam kalitesini oldukça etkileyen bu süreç aynı zamanda maddi olarak da bizi oldukça etkilemektedir.

Su Kaçağının Tespit Edilemezse Ne Olur?

Su kaçağının tespit edilemediği durumlarda su faturalarınız oldukça artacak, duvar ve fayanslarınızda neredeyse kalıcı hasarlar meydana gelecek ve bu süreç sizi maddi ve manevi açıdan oldukça etkileyecektir. Bunun yanı sıra zeminden sızan su alt komşunuzun tavanında da hasar meydana gelmesine sebep olacaktır. Bu nedenle su kaçağı konusunda titiz davranmalı ve gerekli tedbirler geç olmadan alınmalıdır.

Tüm bu olumsuzlukların yanı sıra gelişen teknoloji sayesinde su kaçağı tespiti ve sonrasındaki tamirat işlemleri bir yük olmaktan çıktı. Bu teknolojiyi kullanan birçok firma sayesinde, kullanılmakta olan cihazlarla kırma dökme olmadan su kaçağı tespit işlemi yapılmakta ve kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında ya da alt komşunuzdan bir uyarı aldığınızda, öncelikle tüm vanaların kapatılması gerekmektedir. Böylece tavandan sızan suyun akması engellenmelidir. Daha sonra ise, konusunda uzman bir firmayla görüşerek sorun tespiti için iletişime geçebilir ve herhangi bir kırma dökme olmadan su kaçağı tespit işlemi konusunda yardım alarak, noktasal tespitlerle bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

 

 

Sayfamızı Paylaşın
Etiketler: su kaçak bulma