Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespit Etme


Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespit Etme
2020-09-28

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespit Etme

Eski alışkanlıkları bir kenara bırakma vakti geldi. Kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerini sizlere sunmamız için bizler ile çalışabilirsiniz. Uzman kişilerden oluşturduğumuz kadromuz sayesinde su kaçağı olan yerleri tespit etmek adına kameralı sistemler kullanıyoruz. Profesyonel yapıda olan uzman ekibimizin buradaki asıl görevleri kırmadan ya da hasar vermeden arızalı olan bölgeyi kameralı cihazlar yardımı ile bulmak olmaktadır. Bu cihazlar ile kontroller sağlanır ve hasar nereden kaynaklı oluyor o bulunur. Bunun ardından tespit edilen sorunlu bölge neresiyse profesyonelce tamir edilmesini sunmaktadır. Bünyemiz içerisine bakılacak olur ise su kaçağı bulmak için ne kadar teknolojik cihaz varsa hepsi yer almaktadır. Vizyon olarak oldukça kaliteli bir işi en uygun fiyatlarla sunmak yer alırken misyon olarak su sızıntısı yerini bulup kırmadan onarımlarının yapılmasını benimseyerek müşteri memnuniyeti doğrultusunda ilerliyoruz.

Tesisat İçerisinde Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olmasından şüpheleniyor olabilirsiniz. Verilen ipuçları ile bu bölgeleri takip ederek evlerde kendiniz ilk müdahale işlemlerini uygulayabilirsiniz. Eğer sorunun tesisat kaynaklı olduğunu düşünüyor iseniz dairelere ait olan ana vanaları birkaç saat kapatmalı ve beklemeyi denemelisiniz.  Kaçaklar alt komşuların tavan kısımlarında su damlasına neden olabilecektir. Ana vanaların kapatılması ile komşulara damlayan su sızıntıları azalma meydana gelmediyse müdahale edilmesi gereken yer büyük oran ile sıcak su boruları olmaktadır. Kaçak olan kısımların onarılmasını sağlamak için kombilerin alt kısmında yer alan sıcak su vanaları kapatılıp tekrar beklenmelidir. Eğer yine istenilen yanıt alınamadıysa bu sefer sorunun artık pis su borularından kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Şüphe duyulan boruların birkaç gün kullanılmadan beklenmesi gerekecektir.

Pis su borusu arıza tespiti kısmında sizler bir şey yapamayacak olduğunuz için biz sizlere yardım etmek için yer alacağız. Kameralı cihazlar sayesinde arıza nereden kaynaklı olarak geliyor ise onu bulacak ve ardından gerekli olan profesyonel çözüm hizmetlerini sunarak sizlerin üzerinde oluşan bu derdi yok edeceğiz.

Su Kaçağı Olan Daire Bilinmiyor İse

Her zaman su kaçaklarının hangi daireden geldiği bilinmeyebilir. Bu üst kattan damlayan bir su akıntısı varsa üst kattan kaynaklı bir sorun olabilir. Tabi ki üst komşunuz bu durumları kabullenmeyebilir. Sorunun onlardan kaynaklı olmadığını iddia ettikleri anlarda ne yapacaksınız? Ya da üst katınızda iki tane daire var ve onların ikisinden de gelme ihtimali olabilir. Hangisinden geldiğini o an nasıl anlayacaksınız?

Su sızıntısı nereden geldiği anlaşılmıyor ise tabi ki de yeri bulamamak oldukça büyük bir problem oluşturması söz konusu olacak. Büyük sorunları beraberinde getirecektir. Sızıntının geldiğini unutabilir ve onlar kabul etmedikleri için kendinizi onlar ile tartışma içerisinde yer alırken dahi bulabilirsiniz. Böyle sorunlara izin vermeden sadece yapmanız gereken su sızıntısı tespiti için havalandırma kısmından bakmak ve hangi dairede sızıntı olduğunu gözlemlemek olmaktadır. Tabi ki kendiniz yapamıyor iseniz bu nokta sizlerin yanlarında yer alacak ve robot yardımı ile sizlerin verdiğiniz adreslere gelerek sorunların nereden kaynaklı olduğunu bulmak için emek vereceğiz. Güvenilir ekipten yardım istediğiniz an gerekli olan sorunları ortadan kaldırabiliriz. Duvarlarda kırma durumları olmadan ya da farklı kişiler ile muhatap olmak zorunda kalmadan bu durumlara uygun olan çözüm yollarını bizim ile rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra oldukça tecrübeli bir firma olarak hizmet veriyor olduğumuz için tecrübelerimiz ışığında diyebiliriz ki kaçakların büyük bir oranı üst katta yer alan banyolardan kaynaklı olarak yer almaktadır.

Su Kaçağı Belirtileri

Neredeyse her ev içerisinde meydana gelen durumlardan bir tanesi su kaçağı durumları olmaktadır. İşte evleriniz ya da ofisleriniz gibi yerlerde bu durumların olduğunu düşünüyor iseniz şu belirtilerden rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

 • Bu anlarda su açık olmasa bile sayaçlar sürekli dönecektir.
 • Normal zamanlara oran ile daha yüksek fatura ödeyebilirsiniz.
 • Banyonuza yeni bir tadilat yaptırmış olmanıza rağmen alt katta oturan komşunuzun tavanında sararmalar meydana gelebilir.
 • Seramik ya da fayanslar arasında yer alan derzler sararmaya başlayacaktır.
 • Zeminlerin ıslak ya da kuru olmadan fark etmemesi üzerine sürekli yüzeye su çıkabilir.
 • Duvarlarda normale oran ile daha çok rutubet ya da nem olabilir.
 • Normalde kanalizasyonlarda yaşaması söz konusu olan böcekler ev içerisinde çıkabilir.

Bu durumlar gözleniyor ise o ortamda su kaçağı olma durumu söz konusu olabilir. Su kaçaklarının erkenden tespit edilmesi bu sorunların ilerlemeden önüne geçilmesi için iyi bir etki olacaktır.

Cihaz İle Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti yapmak için bazen cihazlardan yardım almak da gerekebilir. Bu cihazlar sayesinde o an suyun nereden aktığı ya da mevcut kaçağın nerede olduğu gözlemlenmektedir. Tesisat firmalarında genel olarak üç farklı cihaz kullanılır ve bunlar ile kaçaklar rahat bir şekilde tespit edilir. Kullanım yerlerine göre değişen bu cihazlar;

 • Dinleme Cihazı;

Su kaçaklarını bulmak açısından en çok rağbet gören cihaz olarak bilinmektedir. Ve dinleme cihazı olarak yer alır. Diğer cihazlardan ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği ise en hassas ola verileri dahi veren bir alet olmasıdır. Sıcak ya da soğuk su tesisatları içerisinde kaçağın yerini hızlı bir şekilde bulabilir. Noktasal veriler ile sunan bir cihaz olarak da bilinir.

 • Termal Kamera;

Daha çok soğuk su boruları yerine sıcak su boruları içerisinde oluşan hasarı bulmak için tercih edilir. Diğer cihazlara oran ile markası ne kadar kaliteli olur ise olsun tek başına bir işe yaramaz. Diğer cihazlara yardımcı cihaz olarak yer almaktadır. Bu cihaz yardımı ile ilk olarak sıcak su borularında hasar tespiti yapılır. Ardından dinleme cihazından yardım alınarak noktasal bir tespit sağlanır.

 • Pis Su Kamerası;

Su sızıntılarının gelmekte olduğu bazı pis su giderlerinde ya da borularında hasarların meydana gelmesi söz konusu olabilir. Bu cihaz sayesinde el yardımı sayesinde servis hizmeti verilmekte olan bölgelere gönderilen kamera sayesinde tespitler yapılacaktır. Bu tespitlerin ardından tesisat hatalarından boru kırıklarına kadar her şey cihazların ekranlarında görüntülenir. Kamera sayesinde bu tarz olan yerlere müdahale de mümkün olmaktadır.

 • Nem Ölçer;

Sıvı ile temasları olan ortamların ortalama olarak 3 cm kadar altına inerek nem ölçümü yapılır. Sızıntının yeri tam olarak tespit edilememektedir. Termal kameralar gibi yardımcı cihaz olarak kullanılır ve iş yükünü azaltmak adına tercih edilir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Evlerde, ofislerde ya da binalarda meydana gelmesi söz konusu olan kaçakları bulmak adına birçok farklı yöntem kullanılması söz konusu olmaktadır. Kullanılan yöntemlerin geneli hassas sonuçlar verebilir ve hepsi doğru olabilir. Bu yöntemlerin nerede ya da hangi bölgede olduğuna göre tercih edilmesi uygun olan sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır.  Kullanıldıkları yerden kullanım koşularına göre bu yöntemler farklılık gösterecektir. Tercih edilecek yöntem için ilk olarak o bölgenin kontrollerinin yapılması ona göre uygun olan adımın tercih edilmesi gelecek sonuç için etken olacaktır. Gaz izleme teknikleri dışında geri kalan su sızıntısı bulma teknikleri genellik ile su sızıntısının çıkardığı ses ile hareket edilerek bulunur.

Kaçak Bulmada Tercih Edilen Yöntemler

Su sızıntısı bulma sırasında kullanılan yöntemler genellik ile nerede olduğuna kullanılacak olan yere ya da koşullara bağlı olmaktadır. Fakat en çok tercih edilen yöntemler olarak;

 • Tahminler eşiğinde seramikleri kırıp altından sızıntı bulma
 • Termal kamera sayesinde sıcak su içerisinde kaçak tespit etme
 • Boru kamerası kullanarak borulardaki hasarı izleme
 • Borudan gönderilen gazı izleme yöntemi ile
 • Boyalı su gönderilerek kaçak bulma
 • Akustik cihaz yardımı ile dinleme yaparak
 • Kimyasal ilaçlardan yardım alarak borunun tamir edilmesi
 • Ortam içerisinde yer alan fazla nemin tespit edilmesi

gibi yöntemler sayesinde kaçaklar rahat bir şekilde bulunacaktır. Biz bu noktalarda bu hizmetler ile her an yanlarınızda yer alarak devam etmeyi tercih edeceğiz.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Neye Göre Belirlenir Ve Nasıldır?

Su kaçaklarının tespitlerini yapmak için donanımlı bir ekip ile yer alıyoruz. Doğru bir yöntem ve uygun olan teknikler sayesinde sorun yaşamadan hizmetleri sunuyoruz. Buna göre uygun olan fiyatlarımız yer almaktadır. Ücret tarifemiz daha çok onarımlara göre değişirken 50 ile 150 arasında temiz su boruları için değişiklik göstermektedir. Hasar incelemesi yaptıktan sonra ilk olarak  müşterilerimize fiyatı söylüyoruz eğer onay gelir ise anında hizmetleri sunmaya başlıyoruz.

Tamir Sırasında Kırılan Yerlerin Onarımı

Su sızıntıları granit ya da fayans gibi yerlerde meydana gelebilir. Bu anlarda kırma ya da delme işlemleri yapmadan sonuca gitmek imkansızdır. Patlamış olan boru üzerinde yer alan seramik istenmese de kırılarak çıkarılması sağlanır. Sızıntı ve boruların tamiri yapıldıktan sonra eğer o an müşterilerin ellerinde fayans ya da seramik var ise uzman ekibimiz o bölgenin tekrar kapatılmasını sunacaktır. Bu şekilde tamiratı tamamlar. O an müşteride benzer bir fayans yok ise onun teminatının da sağlanması gerekir. Seramiklerin temin edilmesi sağlandıktan sonra uzman ekibimiz ile bu işlemlerin yapılmasını ve seramik yapıştırma işlemlerini de sunmaktayız.

Demir Borularda Kaçak Su Tespiti

Galvaniz yapıda olan demir borularda da patlaklar meydana gelebilir. Bunların tespitlerini de sizler için sunuyoruz. Bu hizmetleri de teknik cihazlar ile sunmaktayız. Dinleme cihazı ile ilk olarak hasar nereden ya da su sızıntısı nereden geliyor o bulunur. Onun ardından diğer yöntemler uygulanarak uygun olan çözümlere gidilir. Su tesisatı için yer ala tüm boru çeşitlerinde bu hizmetleri kaliteli bir şekilde sunmaktayız.

Parke Altında Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti parkelerde de yapılmaktadır. Bu daha çok parkelerin altında yer alan şilte isminde olan ve ses geçirmeyen sese duyarlı izolasyon tabakası ile oluşur. Bu izolasyon tabakası su kaçaklarına ait tespit sırasında su sesinin dinlenmesini zorlaştırır. Buna rağmen parkenin alt kısmında yer alan kaçaklar cihazlar ile yetkili servisimizde yer alan uzman ekip sayesinde rahat bir şekilde dinlenecektir. Boruları onarma kısımlarında parkenin olduğu yerden çıkarılması ve ona göre işlem yapılması gerekecektir. Eğer parkenin alt kısımlarında kuruma işlemleri tam olarak kuruma olmadan tekrar kapatma işlemleri yapılır ise parkelerde kabarma gibi durumlar söz konusu olabilir. Tabi ki biz bu anlarda tedbirli olarak devam ediyor olduğumuz için böyle bir durum olması söz konusu dahi olmayacak. Her işi düzgün şekilde yerine getireceğiz.

Beton Ya Da Duvar İçini Görebiliyor Musunuz?

Sizlere hizmet verir iken sahip olduğumuz tüm teknolojik ya da diğer ekipmanlar sayesinde yerin altında olan su sızıntılarının nereden olduğunu bulmamız söz konusu olmuyor. Her ne kadar bünyemiz içerisinde normalde piyasada yer alan tüm cihazlar yer alsa bile öyle bir cihazın tasarlanmamış olması buna engel oluyor. Böyle bir cihaz olmadığı için maalesef ki bizlerde de yer almıyor. Geri kalan a dan z ye kadar bu alanda nasıl cihazlar var ise hepsine sahibiz.  Bu anlarda duvarlarda ya da yerlerde olan hasarları nasıl bulduğumuz da merak edilmektedir. Bunun yanıtı ise tabi ki de çok basit. Şu an elimizde yer alan yardımcı elemanlar teknik kameralar sayesinde bu işlemleri rahat bir şekilde yapıyoruz. Her koşulda sizleri mağdur bırakmadan olan tüm yöntemler ile sınırları da zorluyor ve sizleri asla yarı yolda bırakmıyoruz. Termal kameraların olması sayesinde boruların yerlerini rahat bir şekilde görüyor ve sızıntıların nereden kaynaklı olduklarını görebiliyoruz. Böylece sorun odaklı olan yerler rahat bir şekilde bulunuyor ve sonuca ulaşılıyor.  Hassas olan noktalara rahat bir erişim sağlıyor ve ardından ona göre uygun olan çözüm yöntemleri ile hizmet ediyoruz.

 

Sayfamızı Paylaşın
Etiketler: kaçak tespiti